Dúchadlá RBS

Kategórie
 
 
 
 

Dúchadlá s rotačnými piestami Robuschi RBS

Kompersný blok RBS ( roots ), do 1000 mbar (g), až 25000 m3/h

Sú kompresné bloky s rotačnými trojzubovými piestami (roots), so špeciálnym systémom pre zníženie kompresných pulzácií. Dosahujú maximálny pretlak + 1000 mbar (g) a maximálny prietok až 25 000m3/hod. Mazanie ozubených synchronizačný ich kolies a ložísk hnacej a hnanej hriadele je zaistené rozstrekom oleja pomocou diskov, ktoré sú namontované na hriadeľoch. Ozubené kolesa a ložiská sú v skriniach s olejovou náplňou. Skrine sú oddelené od kompresného priestoru.

  • Zosilnené valivé ložiská sú počítané na teoretickú životnosť 100000 prevádzkových hodín
  • Nízka vôľa medzi rotormi zaisťuje vysokú účinnosť kompresie
  • Plynotesnosť kompresného priestoru zaisťujú labyrintové hriadeľové tesnenia
  • Možné ponúknuť v prevedení ATEX

RBS - verzia s chladením oleja

Blok je dodávaný s dvoma chladiacimi cievkami, ktoré dovoľujú udržiavať teplotu oleja pod 100°C. Verzia RBS s chladením je doporučená tam, kde je dopravované médium nad 140°C. Dostupné pre RBS 75 až 225 iba vo vertikálnej verzii (/ V)

 

RBS - verzia so špeciálnou povrchovou úpravou

Pre tie časti, ktoré sú v styku s dopravovaný médiom, sú k dispozícii dva druhy povrchových úprav. Niploy (niklovanie bez elektrolytu) – zaručuje vysokú odolnosť proti korózii a opotrebeniu. Chemcoat (fluoropolymérny povlak) – zaručuje odolnosť proti korózii v styku sa vlhkými látkami, dobre nepriľnavé a klzné vlastnosti. Dostupné pre RBS 15 až po verziu RBS 225 (/ V).

RBS INOX - nerez

Všetky časti bloku sú vyrobené z nerez oceli AISI 316, alebo DUPLEX, aby bol bok odolný v náročných procesoch ako je napríklad ozonizácia, vákuové odparky apod. K dispozícii sú rôzne konfigurácie s rôznymi tesniacimi systémami. Výborná odolnosť proti korózii.

Dostupné pre RBS 85, RBS 105, RBS 125, RBS 145. Kapacita od 340 do 9800 m3/hod.

Súbory na stiahnutie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia