Sonetto a SCK

Kategórie
 
 
 
 

Skrutkové kompresory radu Sonetto a SCK

 

Skrutkové kompresory ALUP SCK maxiKonštrukčný rad Sonetto 8-20 a SCK 3-100 predstavuje osvedčenú generáciu skrutkových kompresorov s remeňovým prevodom vo výkonovej rade 22 - 100 kW. K dispozícii sú tri tlakové varianty - 8, 10 a 13 bar. Jedná sa o plne automatický, jednostupňový, olejom mazaný kompresor so vzduchovým chladením, ktorý je určený pre stláčanie vzduchu a iných nevýbušných plynov do tlaku 13 bar. Skrutkový blok je mazaný uzavretým okruhom, ktorý je vybavený filtrom oleja, odlučovačom vzduchu a chladičom oleja. Vzduch je do kompresorového bloku nasávaný cez vzduchový filter a je vytlačený cez odlučovač oleja a dochladzovač vzduchu. Regulácia kompresora prebieha v nastavenej rozdiele tlakov systémom záťaž/voľnobeh/stop.

Vo verzii PLUS je kompresor vybavený cyklónovým odlučovačom a integrovanou sušičkou na TRB +3 ° C, ktorá je umiestnená v skrini kompresora.

Výkonný skrutkový blok Atlas Copco Airpover zaisťuje efektívnu dodávku stlačeného vzduchu, maximálnu spoľahlivosť a dlhú životnosť ložísk.

Chladenia olejového okruhu a stlačeného vzduchu je zaistené účinným radiálnym ventilátorom umiestneným na hriadeli hnacieho motora. Kompresor je vybavený dvoma samostatnými dochladzovačmi umiestnenými v jeho hornej časti. Chladenie hnacieho motora a skrutkového bloku zaisťuje axiálny ventilátor na hriadeli hnacieho elektromotora. Integrovaná kondenzačná sušička (voliteľné príslušenstvo) je chladená samostatne vlastným ventilátorom.

 

Odobratím predného panelu umožňuje ľahký prístup ku všetkým hlavným komponentům. Horný kryt kompresora je rozdelený na dve časti, tým je umožnený samostatný prístup do skrine kompresora bez nutnosti demontáže vzduchotechniky.

 

Kompresor je vybavený vertikálnym zásobníkom oleja, olejovým filtrom a olejovým odlučovačom, ktorý zaisťuje maximálny obsah oleja v stlačenom vzduchu na úrovni 3 mg/m3. Vzduch k stláčanie je filtrovaný účinným sacím filtrom. Všetky diely sú ľahko prístupné, čo zaisťuje ich rýchlu a jednoduchú výmenu. Servisný interval pre výmenu oleja a filtrov je 4000 prevádzkových hodín.

Katalóg na stiahnutie:

Skrutkové kompresory ALUP Sonetto 8 - 20

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia