Largo a Allegro

Kategórie
 
 
 
 

Skrutkové kompresory radu Largo a Allegro

 

largo11-30aKonštrukčný rad LARGO predstavuje novú generáciu skrutkových kompresorov vo výkonovej rade 8 - 315 kW. Kompresor je vyrábaný v prevedení 7,5, 8, 10 a 13 bar. Jedná sa o plne automatický, jednostupňový, olejom mazaný kompresor so vzduchovým chladením, ktorý je určený pre stláčanie vzduchu a iných nevýbušných plynov. Skrutkový blok je mazaný uzavretým okruhom, ktorý je vybavený filtrom oleja, odlučovačom vzduchu a chladičom oleja. Vzduch je do kompresorového bloku nasávaný cez vzduchový filter a je vytlačený cez odlučovač oleja a dochladzovač vzduchu.

Pohon kompresorového bloku je pomocou prevodového ústrojenstva elektromotorom. Zariadenie je chladené radiálnym ventilátorom, ktorý je umiestnený na hriadeli samostatného elektromotora. Regulácia výkonnosti kompresora je dvojpolohová - klapkou v saní kompresora podľa okamžitého tlaku na výstupe zo zariadenia.

Kompresor je vybavený mikroprocesorovým riadením Air Control 5.1, zaisťujúcim hospodárnu prevádzku, jednoduchú obsluhu, zmenu prevádzkových parametrov, odstavenie zariadenia v prípade prekročenia limitných hodnôt, indikáciu požiadaviek na servis. Táto jednotka umožňuje funkciu MASTER, pri ktorej zaisťuje ekonomické riadenie skupiny až 4 kompresorov.

Chladenia olejového okruhu a stlačeného vzduchu je zaistené účinným radiálnym ventilátorom. Kompresor je vybavený dvoma samostatnými dochladzovačmi umiestnenými v jeho hornej časti. Chladenie hnacieho motora a skrutkového bloku zaisťuje axiálny ventilátor na hriadeli hnacieho elektromotora. Integrovaná kondenzačná sušička (voliteľné príslušenstvo) je chladená samostatne vlastným ventilátorom.

 

Kompresor je vybavený vertikálnym zásobníkom oleja, olejovým filtrom a olejovým odlučovačom, ktorý zaisťuje maximálny obsah oleja v stlačenom vzduchu na úrovni 3 mg/m3. Vzduch k stláčanie je filtrovaný účinným sacím filtrom. Všetky diely sú ľahko prístupné, čo zaisťuje ich rýchlu a jednoduchú výmenu.

Servisný interval pre výmenu oleja a filtrov je 4000 prevádzkových hodín.

 

Katalóg na stiahnutie:                                                                       

Allegro 8-14 kW          3.7 MB, PDF 
Largo-Allegro 22-37 kW    5.2 MB, PDF
Largo-Allegro 110-180 kW      2.2 MB, PDF
Largo 200-250 kW      1.5 MB, PDF
Largo-Allegro 11-22 kW    3.5 MB, PDF
Largo-Allegro 11-22 kW E-series Premium range  7.7 MB, PDF
Largo-Allegro 30-110 kW      6.4 MB, PDF
Largo-Allegro 132-315 kW  2.8 MB, PDF

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia